iGET SECURITY M5-4G Premium

7862

Nový produkt

Mějte svůj domov pod kontrolou s inteligentním zabezpečovacím systémem iGET SECURITY M5-4G Lite. Je bezdrátový, s vaším telefonem komunikuje přes 4G LTE, WiFi a Ethernet. Při výpadku Internetu se přepojí na 4G LTE, umí také posílat SMS zprávy pomocí GSM.

Více informací

1 Položka

5 850,00 Kč s DPH

Více informací

iGET SECURITY M5-4G Premium
je ideální inteligentní systém pro zabezpečení veškerých budov - domů, bytů, chat, kanceláří, garáží, obchodů, skladů, úřadů apod. Jedná se o bezdrátový alarm s jednoduchou instalací a ovládáním, který váš dům nejen zabezpečí. Můžete přes něj dálkově nebo dle časovače spouštět elektrické spotřebiče pomocí řízených zásuvek, a také kdykoliv sledovat dění pomocí IP kamer. V případě poplachu alarm spustí nahrávání na této IP kameře a video sdílí s aplikací ve vašem mobilním telefonu. Veškeré senzory jsou bezdrátové, většina je napájena bateriemi s výdrží až 5 let, hlavní jednotka je napájena ze sítě 230 V (ale má také vlastní záložní baterii s výdrží min. 8 hod). Díky tomu je objekt neustále střežen ze záložní baterie, to i při výpadku elektrického proudu. Má také zálohu připojení k Internetu, při výpadku připojení pomocí WiFi nebo Ethernet kabelu se automaticky přepojí na 4G LTE datovou síť, nebo obráceně. Umí také odesílat SMS zprávy o stavu alarmu a poplachu.

Aplikace
Pro ovládání je určena aplikace volně dostupná na Google Play a iOS marketu. Aplikace je zcela zdarma po celou dobu. Pomocí této aplikace je možné provést přehledně kompletní nastavení, přidávat senzory, ovládat IP kamery, řízené zásuvky apod. Aplikace je v českém, slovenském, polském, maďarském, anglickém jazyce a mnoha dalších. Jedna aplikace tak sdružuje nastavení a ovládání alarmu, IP kamer, smart tlačítek a řízených zásuvek, all-in-one. Aplikace také podporuje speciální výstrahu pro iOS platformu - Critical alerts.

Bezdrátový přenos a zabezpečení
Senzory jsou k hlavní jednotce připojeny pomocí bezdrátového přenosu s dosahem až 1 km. Tento bezdrátový přenos probíhá na frekvenci 868,35 MHz a vyniká nejsilnějším zabezpečením na světě MD5 + SHA256. Tento speciální 256ti bitový algoritmus nebyl na světě doposud prolomen. I přes toto speciální zabezpečení a obrovský dosah senzorů k hlavní jednotce mají senzory výdrž baterií až 5 let. Dále alarm komunikuje do Internetu přes speciální zabezpečené evropské servery Google s podporou GDPR, které vytváří spojení mezi alarmem a mobilním telefonem. Navíc M5-4G podporuje Bluetooth připojení, což velmi zjednodušuje prvotní nastavení hlavní jednotky.

Způsob komunikace alarmu s aplikací/telefonem
Alarm iGET SECURITY M5-4G je připojen k síti Internet a automaticky komunikuje se serverem. Připojení M5-4G k Internetu je nutné a je možné jej realizovat pomocí WiFi připojení (alarm obsahuje WiFi 802.11 b/g/n 150 Mb/s), pomocí Ethernetového kabelu s konektorem RJ45 (rychlost 10/100 Mb/s), a také pomocí mobilního datového přenosu 4G LTE. Mobilní telefon uživatele musí být připojen k Internetu pomocí datového připojení nebo WiFi, aby alarm mohl datově komunikovat s mobilním telefonem. Alarm podporuje i zasílání SMS zpráv pomocí základního GSM připojení. Bezdrátové IP kamery jsou přímo napojeny na vaši domácí WiFi síť s připojením k Internetu stejně jako alarm M5-4G.

Připojení k pultu centrální ochrany PCO
Alarm iGET SECURITY M5-4G podporuje i připojení k pultu centrální ochrany - PCO. Díky tomu je možné alarm připojit k bezpečnostním agenturám, které váš majetek ohlídají. Konkrétně podporuje PCO typu CMS Contact ID, SIA-09.

Mnoho uživatelských účtů
Alarm iGET SECURITY M5-4G obsahuje 3 stupně uživatelských účtů. Nejvyšší je „Administrátor“, ten provádí veškerá nastavení a ovládání. Dále je „Uživatel“ – ten může alarm ovládat, ale neprovádí nastavení (aktivovat/ deaktivovat/ režim doma/ SOS, prohlížení online videa z kamer, ovládání zásuvky apod.). Nejnižší úrovní je „Host", ten může pouze ovládat tyto režimy: aktivovat/ deaktivovat/ režim doma/ SOS.

Rychlé sdílení nastavení a vytvoření účtu
Pokud chce administrátor přidat další uživatele, je to velmi snadné. Stačí nainstalovat na další mobilní telefon aplikaci „iGET M5“. Poté na prvním telefonu zobrazit QR kód pro sdílení a pomocí druhého telefonu v aplikaci naskenovat. Párování je tím dokončeno.

Velké portfolio dalšího příslušenství a ovládání
Veškeré příslušenství kompatibilní s alarmem iGET SECURITY M5-4G má označení iGET SECURITY EPxx (xx značí číslice 01 až 99). Pro napojení senzorů k centrální jednotce není nutné tahání drátů ani složité nastavování. Senzory jsou bezdrátové a většina je napájena bateriemi, jejich přidání do systému je otázkou několika minut. Senzory mají dosah k hlavní jednotce až 1 km. Stačí pouze vložit baterie, oskenovat telefonem kód na senzoru a umístit jej v prostoru. K alarmu je možné přidat neomezený počet dalšího příslušenství.
Aktivace a deaktivace alarmu je rovněž snadná a rychlá, buď použitím bezdrátové klíčenky, bezdrátové klávesnice, RFID čipu nebo mobilní aplikace. Odolné klíčenky slouží zároveň jako dálkové ovladače alarmu. Jejich pomocí je možné aktivovat/deaktivovat alarm, aktivovat SOS poplach nebo nastavit režim Doma jen na některé zóny.

Režim "Opatrování"
Je speciální funkce pro opatrování např. starších rodičů nebo jiných členů domácnosti. Uživatel si zvolí, které senzory a v jaké časové době mají hlídat aktivitu opatrovaného v daném objektu a pokud se ve zvolenou dobu aktivita neprojevuje, alarm upozorní uživatele pomocí notifikace.Režim Opatrování se spíná při režimu Doma a Deaktivováno.

Funkce "Domovní zvonek" pro domy i obchody
Pro použití v obchodech si může uživatel vybrat, který senzor má reagovat. Např. dveřní senzor funguje tak, že při rozpojení kontaktu začne alarm hrát vybranou melodii (alarm musí být v režimu Doma nebo Deaktivováno), v režimu Aktivní pak tento senzor vyvolá poplach. Pro domov je možné použít smart tlačítko EP7 pro klasické zazvonění, alarm může být ve všech režimech.

Ovládání řízených zásuvek 230V
Součástí alarmu iGET SECURITY M5-4G není jen zabezpečení, ale také inteligentní řízení domácnosti. Pomocí vzdáleně řízených zásuvek iGET EP16 pro ovládání jednoho 230V spotřebiče je možné ovládat například osvětlení, topení nebo klimatizaci. Zásuvka je zapojena do běžné síťové zásuvky a do ní vybraný spotřebič. Vzdáleně ji můžete zapínat/vypínat, nastavit časovač nebo navázat na některou funkci. Navíc umí chytrá zásuvka měřit spotřebu energie.

IP kamery
K alarmu iGET SECURITY M5-4G je možné přidání bezdrátových FullHD IP kamer iGET SECURITY EP15 (vnitřní otočná se zvukem), EP18 (venkovní pevná se zvukem) a EP20 (vnitřní pevná se zvukem). Na tyto kamery je možné se vždy připojit pomocí online datového přenosu. Kamery jsou připojeny pomocí WiFi k bezdrátové síti.

Funkce "Připraveno k aktivaci / Ready to Arm"
Při přepínání do režimu Aktivní hlavní jednotka zkontroluje, zdali jsou zavřena všechna okna a dveře, pokud ne, upozorní vás do notifikace, která okna/dveře zůstala otevřená. Uživatel je může buď zavřít, nebo může v aplikaci potvrdit, že mají zůstat otevřená a alarm se přepne do režimu Aktivní. Funkci je také možné nastavit pouze pro některé senzory nebo pro žádné.